ARAÇ KOLTUK YIKAMA

yerinde-arac-koltuk-yıkamaAraç Koltuğu Temizleme

Araç koltukları arabaların kirlenmeye en müsait yeridir. Yeme içme ile kirleneceği gibi, araca binen kişilerin kıyafetleriyle de kir bulaşabilmektedir. Bu da araç içi temizliği açısından dikkat edilmesi gereken husutur.

Araba-Araç Koltuğu Nasıl Yıkanır?

Araç koltuğu temizlemenin en önemli noktası vakumdur. Çünkü koltuk yıkanırken su olmadan kuru olarak koltuk temizlenmez. Yüzeysel olarak temizlenebilir ama kumaş altındaki kir leke ve mikroplar kalır. Araç koltuğu yıkarken deterjanlı su koltuğa püskürtülür ve vakum cihazı ile çekilir. Eğer çok beklenirse su sünger içine gidebilir.

Deterjanlı su ile kumaş içerisindeki lifler yumuşar. Bu sayede kirler ve lekeler vakum ile makinaya çekilir. Çektirme işlemleri sonrası bazı lekeler kalabilir. Bunlar, oje, mum, yağ, tükenmez kalem gibi. Bu lekeler için ayrı ayrı çözücü kullanılarak yıkama işlemi yapılır. Araç koltukları yıkanırken varsa elektronik sistemler kapatılarak zarar görmesi engellenir.

Araçlarda Kötü Koku Oluşumu

Araçlardaki kötü kokuların ortaya çıkması kir ve lekelerin oluşumuyla da ilgilidir. Kullanılacak araç kokuları bu sorunu çözebilir fakat kısadır ve etkili değildir. Derinden gelen kokular tekrar ortaya çıkacaktır. Koltuk iç yüzeyindeki kirler kokulara neden olur. Bu yüzden vakumlu cihazların kullanımı önemlidir.

Araç koltukları düzenli periyodik olarak bakım ve temizliğe ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden araç koltuğu bakımı ve temizliği kaliteli araç özelliklerinden biridir. Bu işlemi kendiniz yapmak yerine daha detaylı ve profesyonel olarak araç koltuk yıkama ekibimizden destek alabilirsiniz. Araç temizliği için 7/24 tüm Istanbul semt ve ilçelerinde profesyonel ekip ve özel temizleme cihazlarımızla hizmetinizdeyiz.

BİZE ULAŞIN


ADRES
Soganli mah
Bahçelievler / İSTANBUL
TELEFON
05325766138

SOSYAL MEDYA


facebook

instagram

twitter